Biologia na czasie 1. Zakres rozszerzony

anna biologia na czasie 1 zakres rozszerzony

Czym jest podręcznik do biologii z zakresu rozszerzonego?

 Podręcznik “Biologia na czasie 1. Zakres rozszerzony” to książka napisana przez Marka Guzika, Ryszarda Kozika, Renatę Matuszewską oraz Władysława Zamachowskiego, której zadaniem jest skuteczne przygotowanie uczniów do pisemnej matury z biologii z zakresu rozszerzonego, już od 1 klasy. Podręcznik ten, w sposób jasny, przejrzysty i zrozumiały przedstawia szereg zagadnień związanych z procesami zachodzącymi w biologii. 

W jaki sposób prezentowane są zagadnienia w podręczniku?

Przejrzyste infografiki, pomagają kształcić umiejętność szeroko pojętej analizy badanego tematu, a za pomocą samouczków “Krok po kroku”, uczniowie w sposób prosty i zrozumiały, mogą przyswoić przedstawiony materiał, co skutkuje lepszym zrozumieniem danego tematu. W podręczniku zamieszczono wskazówki “Jest na to sposób”, dzięki którym nauka do trudniejszych, maturalnych zadań staje się prostsza, łatwiejsza i przyjemniejsza. Na końcu każdego rozdziału znajdują się zadania, mające na celu usystematyzowanie danego tematu i lepsze przygotowanie się do sprawdzianu z poszczególnych działów, co przekłada się na przygotowanie do matury. Dzięki etykietom “Zwróć uwagę na” uczniowie mają możliwość przyswojenia wiedzy dotyczącej szczególnie istotnych i przydatnych materiałów do egzaminu maturalnego. 

Co znajdziemy w podręczniku? 

– “Rozdział I: Badania przyrodnicze”

– “Rozdział II: Chemiczne podstawy życia”

– “Rozdział III: Komórka – podstawowa jednostka życia”

– “Rozdział IV: Metabolizm”

Podręcznik “Biologia na czasie 1. Zakres rozszerzony.” to świetne wprowadzenie uczniów ze szkół ponadpodstawowych do czerpania niezwykle istotnej wiedzy, która będzie przydatna do egzaminów maturalnych z tego przedmiotu. Ta publikacja pomaga w nauce poprzez wyróżnienie najważniejszych treści, które są niezbędne do dalszej nauki. W podręczniku tym znajduje się wiele wskazówek i przypomnień ze szkoły podstawowej, a dzięki licznym fotografiom, tabelom i przykładom, książka ta, pomaga w w sprawny i przejrzysty sposób zrozumieć szereg zachodzących procesów biologicznych. 

You May Also Like..

Dzięki temu podręcznikowi nauka biologii jest przyjemniejsza

Sprawdzony i dobrze przygotowany podręcznik to zawsze nieoceniona pomoc. Korzystając z niego, można przypomnieć sobie to, co najważniejsze i utrwalić […]

Przygotowania do matury 2022- egzamin maturalny z biologii

  Egzamin maturalny z biologii nie bez przyczyny uznawany jest przez maturzystów za  jeden z najtrudniejszych. Przygotowania do niego wymagają […]